ИНФОРМАЦИЯ

ОТНОСНО ВРЪЧВАНЕТО НА НАГРАДАТА ЗА ДОБРОДЕТЕЛНОСТ

„ЗЛАТНО СЪРЦЕ”

 

На 30 май 2014 год., от 14.00 ч., в зала 210 на РИО-Сливен, бяха тържествено връчени наградите „Златно сърце”, които по инициатива на РИО – Сливен се присъждат ежегодно на деца и ученици от област Сливен, извършили добродетелни постъпки. Г-н Александър Борисов – началник на РИО – Сливен награди отличените ученици.

Наградите бяха осигурени от Учебна компания „Дъга” при ПГИ „Проф. д-р Димитър Табаков” – гр. Сливен, издателство „Просвета” и фирма „Шаклиян” ЕООД, за което им изказваме най-искрената си благодарност.

Тази година наградата за добродетелност „Златно сърце” бе присъдена на следните ученици:

1. Делян Светославов Мавродиев – ученик от VВ клас на ОУ „Д-р Иван Селимински” – гр. Сливен – за безкористната му постъпка, свързана с намиране и връщане на притежателя му на скъп смартфон;

2. Ванеса Павлинова Колева – ученичка от ІХГ клас на ПМГ „Добри Чинтулов” – гр. Сливен – за безкористната ù постъпка, свързана с намиране и предаване на чанта с пари и документи;

3. Анна Петрова Малинова – ученичка от ІІІА клас на СОУ „П. К. Яворов” – гр. Сливен – за активно участие в благотворителната кампания за набиране на средства в помощ на Виктория от Пловдив – дете на една година, с рядко заболяване - „Да помогнем на Вики да ПОБЕДИ!”.

Колективна  награда за добродетелност „Златно сърце” бе присъдена на:

1. Пламена Дианова Неделчева – ученичка от ІІІД клас, Ренета Савова Савова и Дария Георгиева Митева – ученички от ІVБ клас на   СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен, намерили паднал в безпомощно състояние 92 годишен човек със счупен крак (Стоян Илиев Демирев) и извикали бърза помощ;

2. Учениците от ІVБ клас на ОУ „Елисавета Багряна” – гр. Сливен, взели активно участие в благотворителната акция „Да помогнем на Вики да ПОБЕДИ!” - в помощ на Виктория от Пловдив – дете на една година, с рядко заболяване;

Сертификат за благородна постъпка „Златно сърце” за системна благотворителна дейност в полза на деца, ученици и възрастни хора бе присъден на:

1. Златомир Георгиев Георгиев – ученик от ІБ клас на ОУ „Елисавета Багряна” - гр. Сливен;

2. Иван Красимиров – ученик от ІБ клас на ОУ „Елисавета Багряна” - гр. Сливен;

3. Георги Бориславов Балинов - ученик от ІVБ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

4. Денис Младенов Михайлов - ученик от ІVБ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

5. Мартин Янков - ученик от VІІВ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

6. Мартин Белчев - ученик от VІІВ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

7. Симона Атанасова - ученичка от VІІВ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

8. Десислава Енчева - ученичка от VІІВ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

9. Десислава Андонова - ученичка от VІІВ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

10.  Мидлена Люцканова - ученичка от VІІВ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

11.  Жулиета Куршумова - ученичка от VІІБ клас на СОУ „Константин Константинов” – гр. Сливен;

12.  Елица Атанасова Атанасова – ученичка от ХІА клас на СОУ „Иван Вазов” – гр. Нова Загора;

13.  Галена Живкова Жеркова – ученичка от ХА клас на СОУ „Иван Вазов” – гр. Нова Загора;

14.  Йоана Атанасова Мутазова – ученичка от ХА клас на СОУ „Иван Вазов” – гр. Нова Загора;

15.  Дамяна Танева – ученичка от ХІА клас на СОУ „Иван Вазов” – гр. Нова Загора;

16.  Иванеса Миткова Петрова – ученичка от ІХА клас на СОУ „Христо Ботев” – гр. Нова Загора;

17.  Преслава Станимирова Стоянова – ученичка от ІVБ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

18.  Евгени Енчев Костов – ученик от ІVБ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

19.  Диана Динкова Желева – ученичка от ХІ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

20.  Калояна Калоянова Косева – ученичка от VІІА клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

21.  Преслава Станимирова Стоянова – ученичка от ІVБ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

22.  Златка Руменова Петрова - ученичка от VВ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

23.  Полина Калинова Захариева – ученичка от ІХ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

24.  Десислава Иванова Денкова – ученичка от ХІ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;

25.  Нелина Георгиева Недялкова – ученичка от ХІ клас на СОУ „Неофит Рилски” – гр. Твърдица;